Agenda

Agenda

Cenimy Państwa czas i dlatego przygotowaliśmy inspirującą i niezwykle przydatną biznesowo konferencję na którą zaprosiliśmy uznanych konsultantów i ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa. Podpowiemy jak rozwiązać najbardziej palące problemy podczas poszerzających wiedzę dyskusji czy też pomożemy ocenić realizację wykonanych zadań w porównaniu do wyników innych uczestników. Bezpieczeństwo reaktywne NIE jest tak naprawdę bezpieczeństwem - tylko bezpieczeństwo już etapie prewencji może zapewnić sukces w erze cyfrowego biznesu. Zachęcamy do zarejestrowania się i zrobienia pierwszego kroku we właściwym kierunku!

Czas Konferencja Prelegenci
08:30

Rejestracja & Przerwa kawowa

09:00

Powitanie

09:10

IDC Keynote: W pogoni za bezpieczeństwem w erze cyfrowej

Wiktor Markiewicz
Senior Research Analyst, Poland and Baltics, IDC Poland
Przewiduje się że cyfrowa transformacja gwałtownie przyśpieszy co spowoduje, że biznes będzie zmuszony do zupełnie innego podejścia do  cyberbezpieczeństwa w nowej erze. Cyfrowa transformacja oznacza zwiększoną liczbę możliwości ataków gdzie zagrożenia są coraz bardziej złożone a ich konsekwencje mogą być o wiele bardziej poważne. Pełne 100% bezpieczeństwo jest poza zasięgiem i zbyt często zdajemy sobie z tego sprawę dopiero po fakcie. Bez odpowiedniego potraktowania spraw bezpieczeństwa już w fazie rozwoju aplikacji, tworzenia strategii chmurowej lub efektywnego planu reakcji na zagrożenia zostawiamy cyberprzestepcom otwarte pole do ataków, które mogą zniszczyć naszą reputację, spowodować utratę klientów i w konsekwencji pogrążyć nasz biznes. Pod wieloma względami IDC uważa, że opracowanie kompleksowej strategii transformacji cyfrowej nierozerwalnie związanej ze strategią bezpieczeństwa pozwoli zminimalizować ryzyko i w końcu przyczynić się do przyspieszenia cyfrowego biznesu i osiagnięcia lepszych wyników finansowych
09:30

Korzyści biznesowe i zagrożenia cyfrowej transformacji

Odpowiednie oprogramowanie tworzy przewagę konkurencyjną, umożliwia szybsze dotarcie do rynku i wpływa na poprawienie jakości produktu. Rozpowszechniła się dzisiaj opinia, że większość wiodących przedsiębiorstw  jest jednocześnie producentami oprogramowania. Zatrudnia sie tam specjalistów ds rozwoju aplikacji, których zadaniem jest tworzenie oprogramowania, które umożliwia rozwój oraz funkcjonowanie każdego biznesu. Tworzone pod potrzeby biznesu oprogramowanie musi spełniać wymogi  bezpieczeństwa i zapewnić ochronę  systemów IT i posiadanych danych przed atakami cyberprzestępców. Aby w pełni wykorzystać mozliwości DX potrzebne jest kompleksowa  transformacja, taka która w przypadku DevOps od samego początku kładzie nacisk na testowanie nowych rozwiązań oraz bezpieczeństwo. Prezentacja ma na celu przedstawienie  członkom Zarządu nowe wyzwania jakie DX niesie w dziedzinie bezpieczeństwa oraz przybliży profesjonalistom zarządzających systemami IT rozwiązania najnowszej generacji, które mogą usprawnic im wykonywanie swoich obowiazków.
10:00

Pochmurnie z możliwością poprawy bezpieczeństwa

Zastosowanie rozwiązań chmurowych jest ważnym elementem cyfrowej transformacji , które po trudnym początku na dobre zadomowiły się w biznesowej rzeczywistości.  Jednakże wiele przedsiębiorstw jeszcze do dzisiaj ma wiele obaw zwiazanych z bezpieczeństwem zasobów informatycznych w chmurze w porównaniu do modelu on-premises. Ponadto wątpliwości odnośnie odpowiedzialności, zobowiazań i dostosowania się do uregulowań prawnych dodatkowo podnoszą stopień niepewności. Umieszczenie w agendzie konferencji tematyki bezpieczeństwa w chmurze ma na celu umożliwienie wymiany opinii na temat na ile przyjęcie strategii chmurowej może zwiększyć korzyści biznesowe bez podnoszenia poziomu zagrożenia dla bezpieczeństwa
10:15

Prezentacja APN Promise

10:30

Roundtables

Roundtable discussions to examine the pain points/challenges related to:
1) Secure Applications
2) Cloud Security
3) Incident Response.
The overriding goal of this Roundtable is participation and information exchange by the participants

11:25

Przerwa kawowa

12:25

Prezentajca F-Secure

Leszek Tasiemski
Vice President, Rapid Detection Center, R&D Radar & RDS, F-Secure
12:40

Obrona w Szczegółach w Nieograniczonej Skali

Marek Skalický
CISM, CRISC, Managing Director for Central Eastern Europe, Qualys

Dzisiejsze CyberThreats rozwija się o wiele szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, podobnie jak jego powierzchnia ataku - korporacyjny krajobraz ICT. Każdy komponent w infrastrukturze firmy może być podatny na zagrożenia, a każda zmiana konfiguracji może otworzyć nowy wektor dostępu w przypadku obecnych lub przyszłych zagrożeń cybernetycznych. Jak zachować pełny obraz wszystkich zagrożeń w oparciu o zainstalowane komponenty ICT i jak zapewnić ciągłe monitorowanie wszystkich zmian i ich korelacji w czasie rzeczywistym z aktualnymi zagrożeniami, wymogami zgodności i środkami zaradczymi? Qualys Security Platforms to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia synchronizację zespołów IT w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury lokalnej, bezpieczeństwa infrastruktury chmury obliczeniowej, bezpieczeństwa punktów końcowych i aplikacji internetowych zarówno w obszarze ryzyka TIK, jak i zgodności z przepisami.

12:55

Prezentacja Trend Micro

Andrzej Sawicki
Sales Engineer w Trend Micro
13:10

Przerwa reorganizacyjna

13:30

Sesje Dzielone (Sesje dzielone)

Użyj pola wyboru, aby przeglądać sesje.

13:30 - 14:20

Bezpieczeństwo aplikacji

13:31 - 13:45
13:45 - 14:00
14:00 - 14:15
13:30 - 14:20

Reagowanie na Incydenty

13:31 - 13:45
13:45 - 14:00

Bezpieczeństwo dla pracowników z perspektywy zespołu CERT PSE

Jarosław Sordyl
Deputy Director of Cybersecurity, PSE
14:00 - 14:15
14:20

Lunch

15:20

Panel Dyskusyjny

W założeniu dyskusja panelowa ma na celu odniesienie się do spostrzeżeń „okrągłego stołu” i podsumowanie wniosków odnośnie głównych tematów:
1) bezpieczeństwo aplikacji
2) bezpieczeństwa w chmurze
3) wyzwań którym trzeba sprostać w przypadku naruszenia bezpieczeństwa

15:50

RODO nowe wyzwania w zakresie ochrony danych osobowych

Jacek Bajorek
Naczelnik Wydziału Polityki Bezpieczeństwa, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Ministerstwo Rozwoju

Obowiązek zgłoszenia naruszenia powinien zostać zrealizowany bez zbędnej zwłoki, w miarę możliwości nie później niż w terminie 72 godzin po stwierdzeniu naruszenia. Przedsiębiorstwa będą zmuszone do szybkiego reagowania: zebrania informacji na temat naruszenia bezpieczeństwa danych i ewentualnych konsekwencji. Właśnie dlatego zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo potrzebują przejrzysty plan reagowania na incydenty – taki który umożliwia szybkie sprawdzanie alertów i odróżnienie fałszywie pozytywnych czy innych nieistotnych sygnałów, zwracając uwagę na tylko te istotne alerty, które wskazują na rzeczywiste zagrożenie naruszenia danych i wynikającej z tego faktu dalszą analizę.

16:20

Największe cyberataki: Spojrzenie na przyszłość bezpieczeństwa w organizacji

Paula Januszkiewicz
CEO and Founder of CQURE Inc.
17:00

Zakończenie konferencji

Kontakt

Magdalena Brandt

Senior Conference Manager

+48 22 548 40 74

Andrzej Stobierski

Senior Account Manager

+48 883 342 879

O IDC

54 Lata | 1100 Analityków | 110 Państwa

International Data Corporation (IDC) to jedna z największych firm zajmujących się badaniami rynku i doradztwem w zakresie informatyki, telekomunikacji i elektroniki użytkowej. IDC pomaga profesjonalistom i menedżerom z branży IT oraz inwestorom podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące strategii biznesowych i zakupów technologii. Ponad 1100 analityków IDC udostępnia swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii, możliwości i trendów rynkowych w ujęciu globalnym, regionalnym i lokalnym w ponad 110 krajach. IDC już od 54 lat dostarcza swoim klientom informacje o znaczeniu strategicznym, które pomagają im osiągać cele biznesowe. IDC to spółka zależna IDG, jednej z największych na świecie firm zajmujących się nowymi technologiami, mediami, badaniami rynku i organizacją wydarzeń. Więcej informacji na temat IDC można znaleźć na stronie www.idc.com. Obserwuj profil IDC w serwisie Twitter: @IDC.